Сильнокислотний катіоніт Lewatit S1567

Главная > Фильтрующие материалы > Ионообменные загрузки > Lewatit S1567

Катіоніт Lewatit S1567 – високоякісна моносферна катіонообмінна смола на основі сополімера стірола -дивінилбензола виробництва компанії Lanxess (Німеччина). Сильнокислотний катіоніт Lewatit S1567 в натріевій формі широко застосовується в системах підготовки технологічної та питної води для зниження вмісту солей жорсткості, аммонія, алюмінія. Технологія обробки води – іонний обмін.

Lewatit-S1567

Еквівалентна ціна катіоніта Lewatit S1567 — 95$.

Загальні фізичні властивості, умови використання та експлуалаційні характеристики катіоніта Lewatit S1567:

  • робоча обмінна ємність не менше 1100 мг-экв/л;
  • робочий діапазон рН 0-14;
  • лінійна швидкість фільтрації 15-40 м/г;
  • лінійна швидкість зворотньої промивки – 15-20 м/г;
  • максимальний почтаковий вміст  в воді Fe – не більше 0,3 мг/л, марганцю – не більше 0,1 мг/л, вільного хлора – не більше 0,3 мг/л;
  • не допускається наявність в оброблюваній воді сірководню, органічних речовин та нафтопродуктів.

Катіоніти мають пористу структуру і є відмінними сорбентами, в тому числі і для неполярних речовин. Фільтри з катіонітом, які використовують для пом’ягшення води, затримують більшу частину грубо дисперсних та колоїдно — дисперсних речовин – глину, пісок, карбонат кальцію, гідроксиди заліза, алюмінію, з’єднання кремнію,  мікроорганізми, тощо. Всі ці речовини заповнюють пори та покривають щільною плівкою поверхню зерна катіоніта блокуючи іонообмінні центри.  Результатом такої сорбції  буде поступове зменшення продуктивності  фільтра, зростання гідравлічного опору та втрати тиску в фільтрі.  Гранично допустимі показники мутності води для застосування фільтра з катіонітом не повинні перевищувати 1 мг/л.

Природна вода містить залізо в різних формах. Якщо вода з нерозчинним гідроксидом заліза або колоїдним залізом надходить в фільтр, катіоніт затримує ці нерозчинні складники так само як і грубо дисперсні та колоїдні домішки. Якщо залізо знаходиться в двохвалентній (розчиненій) формі катіоніт у відповідності до ліотропного ряду селективності катіонітів затримує залізо раніше кальцію і магнію. В процесі регенерації залізо вимивається насиченим розчином хлориду натрію значно гірше і важче ніж кальцій і магній, що значно зменшує робочу ємність катіоніта після кожної регенерації за рахунок незворотної сорбції заліза (отруєння). Марганець поводить себе аналогічним чином.

Сильні окисники, такі як хлор або озон, швидко руйнують органічну матрицю сильнокислотного гелевого катіоніта.  Залізо у воді додатково виступає каталізатором руйнуючої дії.

Фільтр з катіонітом — достатньо сприятливе середовище для розвитку бактерій, грибків та водорослів, які звичайно гинуть і вимиваються при звичайній регенерації середовища. Однак, нерегулярність експлуатації і довготривалі перерви можуть спричинити розвиток мікроорганізмів. Найбільш дієва форма попередження мікробіологічного зараження в побутовому фільтрі з іонообмінною смолою, який використовується для помягшення   сирої артезіанської води – обробка води хлором, озоном або іншим сильним окисником. Враховуючи те, що помягшування зазвичай є однією із стадій обробки артезіанської води з складним комплексом забруднення обробка хлором може здійснюватися на стадії знезалізнення.

Захист катіоніта від проникання залишкових концентрацій окисника здійснюється проміжним фільтром з активованим вугіллям. Плановий період простою потребує консервації фільтра, наприклад, концентрованим розчином хлорида натрія.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Голосов:1, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...