Збільшення рН води. Збагачення води мінералами.

Збільшення рН води. Збагачення води мінералами. Відновлення карбонатної буферної системи води після глибокого помягшення або після демінералізації зворотнім осмосом.

CALCITE COROSEX
  1. CALCITE.

Виробник – Clack Corp. (США).

Природний мінерал – вапняний шпат.

Використовується для нейтралізації води (збільшення рН води до нейрального значення рН7) і збагачення води іонами кальція. В складі Calcite — більше 95% карбоната кальція. Calcite (карбонат кальція) поступово розчиняеться в воді з утворенням розчинного гідрокарбоната кальція з хімічним зв’язуванням вільного вуглекислого газу, підвищенням рН до 7, збільшенням карбонатної жорсткості і відновленням карбонатної буферної системи. Після досягнення нейтрадьного водневого показника розчинення карбоната кальція і збільшення мінералізації води зупиняється. Ця властивість (досягнення нейтрального рН без подальшого збільшення) суттєво відрізняє дію Calcite і дію Corosex. Calcite використовують в режимах споживання води з перервами або в режимах споживання з низькою швидкістю потока для підвищення рН до нейтрального значення. Реакційна здатність Calcite в 5 разів нижче реакційної здатності Corosex. Ця властивість обумовлює значно нижчу швидкість сервісного потока через Calcite в порівнянні з сервісною швидкістю через Corosex. Calcite в фільтрах з прямоточним напрямком сервісного потоку потребує обов’язкового періодичного промивання зворотнім потоком для запобігання цементації. Як правило, регенерацію фільтра з карбонатом кальція (Calcite) зворотнім потоком здійснюють не менш ніж 1 раз на тиждень або за умови збільшенні опору фільтра до значення  в 0.5 бар.

  1. COROSEX.

Виробник – Clack Corp. (США).

Використовується для збільшення рН води і збагачення води іонами магнія. В складі Corosex — близько 97% оксиду магнія. Corosex поступово розчиняеться в воді з утворенням гідрооксиду магнія, який збільшує концентрацію лужних речовин у воді  і зміщує водневий показник рН в бік збільшення. Corosex застосовують в високошвидкісних процесах корекції рН. Реакційна здатність Corosex в 5 разів вище в порівнянні з іншим коректором рН – Calcite. Цей фактор обумовлює те, що Corosex в режимах споживання води з перервами або в режимах споживання з низькою швидкістю потока здатен збільшити рН води до 10.5. Цей відносний недолік може бути нейтралізований використанням суміші Corosex з карбонатом кальця (Calcite) у співвідношенні від 1:2 до 1:5. Такий варіант використання дозволяє обмежити максимальне збільшення рН до 9 і плавно регулювати збільшення рН в процессах з перервчастим споживанням води.